Охорона і захист лісу

        Серйозною проблемою лісів були і залишаються лісові пожежі, вогнем знищуються запаси деревини на корені, а нерідко і споруди та інші матеріальні цінності. Боротьба з лісовими пожежами потребує великих матеріальних затрат і часто супроводжується людськими жертвами.
         
        У результаті пожежі ліс перестає функціонувати як екологічна система, знищується все живе.
         
        Негативні наслідки пожеж проявляються тривалий час. А причини банальні: необережне поводження з вогнем, безтурботне відношення до лісових багатств з боку відпочиваючих, випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, пустирях, уздовж автомобільних доріг. Близько 98% лісових пожеж виникає з вини людей, через необережне поводження з вогнем.
         
        Завдяки злагодженій роботі державної лісової охорони, проведення роз’яснювальної роботи серед населення і належному висвітленню у засобах масової інформації по підприємству не допущено жодного випадку лісової пожежі.
         
        Піклування про лісові багатства, їх поповнення та збереження – завдання самої людини. І вирішувати його потрібно повсякденно.
        Державна лісова охорона регулярно проводить    охорону лісів від незаконних рубок, розкрадань деревини, засмічення лісових масивів побутовими рештками.
         
        Своєчасна організація, планування та ефективне проведення мір боротьби із шкідливими комахами, та хворобами лісу можливі тільки при умові систематичного спостереження за їх розмноженням та своєчасної сигналізації про появу шкідників та хвороб лісу. Протягом кожного року проводиться профілактичний обробіток в лісових розсадниках. На даний час всі лісництва забезпечені засобами захисту від шкідників і хвороб лісу.