Охорона і захист лісу

Інформація про результати рейдових бригад з охорони лісу

Основною проблемою лісів були і залишаються лісові пожежі, вогнем знищуються запаси деревини на корені, а нерідко і споруди та інші матеріальні цінності. Боротьба з лісовими пожежами потребує великих матеріальних затрат і часто супроводжується людськими жертвами.
 
У результаті пожежі ліс перестає функціонувати як екологічна система, знищується все живе.
 
Негативні наслідки пожеж проявляються тривалий час. А причини банальні: необережне поводження з вогнем, безтурботне відношення до лісових багатств з боку відпочиваючих, випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, пустирях, уздовж автомобільних доріг. Близько 98% лісових пожеж виникає з вини людей, через необережне поводження з вогнем.
 
Завдяки злагодженій роботі державної лісової охорони, проведення роз’яснювальної роботи серед населення і належному висвітленню у засобах масової інформації по підприємству не допущено жодного випадку лісової пожежі.
 
Піклування про лісові багатства, їх поповнення та збереження – завдання самої людини. І вирішувати його потрібно повсякденно.

З метою запобігання виникненню лісових пожеж в лісових масивах в пожежонебезпечний період проводиться наступна робота:

  • Всі лісництва укомплектовуються протипожежним інвентарем.
  • В кожному лісництві створено резерв паливно-мастильних матеріалів.
  • Перекриваються шлагбаумами неорганізовані заїзди до лісових масивів, у тому числі металеві.
  • Перекопуються непланові дороги.
  • Встановлено 10 аншлагів та 3 біг-борди на протипожежну тематику.
  • Постійно проводяться рейди з виявлення порушників правил пожежної безпеки
  • З настанням пожежонебезпечного періоду в конторі лісгоспу та в лісництвах організовано цілодобове чергування.
  • Кожного року проводяться семінари на практичні заняття з працівниками державної лісової охорони з питань попередження, виявлення та гасіння лісових пожеж.
Державна лісова охорона регулярно проводить    охорону лісів від незаконних рубок, розкрадань деревини, засмічення лісових масивів побутовими рештками.
 
Своєчасна організація, планування та ефективне проведення мір боротьби із шкідливими комахами, та хворобами лісу можливі тільки при умові систематичного спостереження за їх розмноженням та своєчасної сигналізації про появу шкідників та хвороб лісу. Протягом кожного року проводиться профілактичний обробіток в лісових розсадниках. На даний час всі лісництва забезпечені засобами захисту від шкідників і хвороб лісу.