Лісовідведення і лісорозведення

Серед багатств, якими природа наділила людину, ліс є самим значним і, як ніякий інший природний ресурс здатний більшою мірою забезпечити економічне процвітання і зростання добробуту населення Землі. Ліс-найбільший накопичувач сонячної енергії та біологічної маси, головне джерело кисню на Землі. Ліс очищає навколоземну атмосферу, регулює стік води, захищає ,грунт від ерозій, позитивно впливає на рух і температурний режим повітряних мас. Ліси України мають важливе значення не тільки як джерело поновлюваних ресурсів, але і як компонент біосфери, що виконує різноманітні захисні та соціальні функції.  Неоціненне значення лісу для підтримки здоров’я і організації відпочинку дітей.  Знадобилися багато століть для того, щоб в процесі виробничої діяльності люди почали усвідомлювати шкоду своїх дій і дій предків і замислюватися над подальшою долею країн, позбавлених лісової рослинності. Згубні наслідки нераціонального використання лісових ресурсів поступово приводили до уявлень про водоохоронних властивості лісів, що виявляються в тому, що ліси сприяють підтримці високої водності річок і загального збільшення водних запасів, а їх вирубка призводить до обміління річок і осушення місцевості.
 
Саме тому ДП «Летичівський лісгосп» велику увагу приділяє лісовідновленню та лісорозведенню.  Щороку восени при інвентаризації лісових культур – близько 200 га переводиться в покриту лісом площу. Перевага надається створенню чистих лісових культур, а при лісорозведенні вводиться домішка із плодових порід. Останніми роками природне поновлення відсутнє , оскільки процес догляду за цінними породами є складним і затратним.
 
Щороку створюються плантації новорічних ялинок. Так, станом на сьогодні таких плантацій утворено на площі 21га.
 
З року в рік спеціалісти підприємства займаються створенням декоративних та плодово-ягідних шкілок, де висаджуються хвойні, листяні та чагарникові деревні породи різних видів та форм. В Летичівському лісгоспі їх створено на площі – 4,3 га., що дає можливість забезпечити власні потреби та населення і мати додаткові фінансові надходження.
 
Лісове насіння заготовляється в обсязі 6000 кг. З них 5500 кг жолудів дуба, 12 кг хвойних порід, решта листяні та чагарникові породи.  Зразки насіння окремо по породах відправляються у Вінницьку лісонасінну лабораторію для перевірки посівних якостей. Кондиційне насіння протягом зими зберігається в спеціалізованих насіннєсховищах, а весною висівається в посівне відділення лісового розсадника.
 
У кожному лісництві існує постійний лісовий розсадник, на базі одного із них знаходиться тепличний комплекс, де щороку вирощуються близько 50 тис., укорінених живців різних декоративних рослин. У цьому році зроблено іще одну теплицю де уже вкорінено живці вічнозелених порід.
 
З року в рік весною успішно проводиться всеукраїнська акція «Майбутнє лісу у твоїх руках». Така акція спрямована на розширення еколого-лісівничої пропаганди, охорону та захист лісів з метою виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи. До участі у даній акції залучаються школярі, представники громадськості, працівники ЗМІ.