Лісове господарство

Безцінне значення лісів  в житті природи. Ліси забезпечують найважливіші умови життя на Землі, мають велике екологічне та рекреаційне значення.
 
Особливо важливе значення ліси мають на території України, де давно і в усе наростаючих масштабах відбувається діяльність людини, яка, на жаль, багато в чому має негативний напрямок.
 
Зараз напрямок діяльності лісгоспу не лише збереження та відновлення існуючих лісових насаджень, а й створення нових на землях, де раніше їх не було.
 
Для припинення руйнування і забруднення природи, захисту землі від ерозії та одержання високих і сталих урожаїв с/г культур та повернення водного балансу до нормального рівня необхідно здійснити комплекс  заходів, в якому особливе місце належить збільшенню площі лісів та підвищенню їх продуктивності, створенню повного комплексу полезахисних та
прибережних лісосмуг. Отже, вирощування високопродуктивних довговічних лісових насаджень – важливий економічний і екологічний фактор розвитку економіки України.
 
Ліс в розумінні багатьох – це єднання флори та фауни; сукупність дерев, чагарників і тваринного світу, але необхідно не забувати про те, що лісове господарство є однією з важливих складових частин економіки країни та району.
 
Пріоритетними завданнями у діяльності лісового господарства є збереження та раціональне використання лісових ресурсів, збереження біорізноманіття, збільшення площі лісів у державі.
 
Мало хто розуміє тривалість вирощування лісів, перевагу їх екологічного значення над сировинним, необхідність збереження і планомірного примноження лісових багатств в інтересах не тільки нинішніх, а й майбутніх поколінь.
 
Не всі здатні оцінити роботу лісників, не знають, які великі і складні завдання виконують вони, як важко вирощувати ліси і захисні лісонасадження.
 
Вирощування лісу – надзвичайно важка праця , як і будь – яка на землі. ЇЇ результати майже недосяжні віку тих, хто садить і плекає це зелене диво планети – український ліс.
 
Ліси – охоронці нашого краю. Ми вирощуємо дуби, сосни, інші дерева в лісі, а ліс вирощує нас, формує нашу свідомість, виховує любов до рідного краю.
 
Пріоритетними завданнями в лісогосподарській діяльності нашого підприємства є збереження лісових ресурсів та їх раціональне використання, створення нових лісових насаджень з метою доведення лісистості до оптимального рівня, підвищення продуктивності лісів із збереженням та посиленням їх корисних властивостей.
 
Важливу роль у вирощуванні лісу відіграють рубки догляду, але найбільш важливими за своїм значенням у цьому процесі є рубки догляду за молодняками, які проводяться на площі понад 200 га. Левову частку цієї роботи виконується за допомогою кущорізів, які закуплено за рахунок власних коштів.